Chwilówki bez formalności stały się niezmiernie lubiane

Nie masz z czego zapłacić następnej raty? A może po prostu chcesz przeznaczyć te pieniądze na coś innego? Wartym przemyślenia rozwiązaniem dla Ciebie są wakacje kredytowe. Jak można je określić?
Wakacje kredytowe to opcja proponowana przez banki, w których zaciągnęliśmy gotówkę. Ich naczelna idea odnosi się do wstrzymania płatności raty kredytu – zwykle na okres jednego miesiąca. Niektóre banki dają możliwość odroczenia daty spłacania rat nawet na pół roku, ale tylko w trudnym dla klienta okresie, np. po narodzinach dziecka. Odmienne są także reguły dotyczące częstotliwości wakacji kredytowych – niektóre instytucje finansowe pozwalają klientowi na jednorazowy urlop od kredytu, inne zaś – dwukrotny, ale jedynie pod warunkiem pięcioletnich odstępów. Nie warto jak widać pochopnie podejmować decyzji o takim rozwiązaniu, dlatego, że możemy się nim posłużyć zanim istotnie będzie nam potrzebne.

zegarek w piasku
Kredytobiorca powinien także zdawać sobie sprawę, że bank może nie wydać zgody na wakacje kredytowe, jeśli uprzednie raty spłacane były nieterminowo, z tej przyczyny zawsze lepiej robić to regularnie. Co się dzieje z odroczoną ratą? Niestety nie przepada. Kwota zostaje dodana do reszty zobowiązania, podnosząc tym samym wysokość miesięcznej należności.
Jeśli pobierający kredyt jest zainteresowany wakacjami kredytowymi, powinien poinformować o tym bank na co najmniej miesiąc wcześniej. Obsługująca nas instytucja finansowa nie pyta o przyczynę odroczenia spłaty kredytu. Odpowiedź uzyskuje się na ogół po dwóch tygodniach. Niekiedy banki wymagają uiszczenia stosownej opłaty za złożenie wniosku, w kwocie około 100 zł.
Wakacje kredytowe mogą być idealnym rozwiązaniem na chwilowy oddech od comiesięcznych rat.
przy laptopie
Gdy potrzebujesz znaleźć dobre pożyczki online, jakie dostaniesz bez zaświadczeń to proponujemy zajść na stronę pożyczka dla zadłużonych. Zawiera rankingi uczciwych jednostek parabankowych proponujących najtańsze pożyczki.
wzrost