Dodatkowa gotówka dla wymagających

Każdy z nas spotkał się kiedyś z wydarzeniem, w którym jego osobiste oszczędności nie były w stanie pokryć nieodzownego kosztu. O ile mamy dostatnią i ochoczą do pomocy rodzinę, nie jest to komplikacja. Też dobrze sytuacja wygląda z korzystną historią kredytową. Co jednak, jeżeli niegdyś zaliczyliśmy jakąś wpadkę, bądź też nie mamy udokumentowanych dochodów? Czy można w ogóle dostać debet bez zdolności kredytowej?

W sektorze finansowym występuje wiele firm, które są w stanie przynieść ulgę osobom w podobnej sytuacji. Jest to doskonała wieść, jeśli usytuowanie zmusza nas do posady bez umowy zaświadczającej wielkość zdobywanych dochodów, lub kiedyś zdarzały nam się istotne spóźnienia w zapłacie transz zobowiązania – możemy liczyć na dostanie w takiej spółce zobowiązania. Na nieszczęście, wyjście to ma własne wady – po pierwsze, jej suma będzie mała, po wtóre, RRSO będzie za to symetrycznie opacznie wysoka – pożyczając 1200 zł na rok możemy być zobowiązani zwrócić nawet powyżej dwa tysiące! Większy kredyt bez zdolności kredytowej to tylko mit – z pewnością nie uda nam się w spółce pożyczkowej nabyć wymarzonego samochodu lub nawet kawalerki na przedmieściach.
zamyśleni
Z pewnych jasnych względów sytuacja ta na pewno nie odmieni się w przyszłości na lepsze, co więcej – od pewnego okresu obserwuje się modę banków do zaostrzania strategii finansowej. Najkorzystniej jest bezspornie pracować na umowę i roztropnie konstruować korzystną historię kredytową – odpowiednio jest nieraz zakupić tani mebel na raty i spłacić go w czasie. Dzięki temu będziemy nadal dla banków wiarygodnym klientem a takie dylematy jak ten, czy otrzymamy kredyt bez zdolności kredytowej, będą omijać nas szerokim łukiem.