Przegląd najpopularniejszych prywatnych pożyczkowych firm aktywnych w rynkowej przestrzeni

Liczba firm pożyczkowych, które obecnie można namierzyć na rynku krajowym jest naprawdę imponująca, a stale pojawiają się kolejne. W zasadzie wystarczy mały spacer główną ulicą miasta, byśmy wrócili z masą różnej maści, kolorowych ulotek, prezentujących propozycje ofertowe przeróżnych polskich parabanków i zachęcające do pobrania dla siebie pożyczki. Podobnie dziś przedstawia się sprawa z przystankami, czy prywatnie wystawianymi tablicami ogłoszeń, gdzie praktycznie mamy zatrzęsienie ofert.
Nie inaczej wygląda sytuacja z pożyczkami proponowanymi przez Internet. Tu firmy maja jednak tą przewagę, że ich zasięg jest wręcz globalny. Oprócz tego, są w stanie zaserwować swoim klientom spory poziom komfortu- żeby móc otrzymać pożądaną pożyczkę nie trzeba nawet wstawać z fotela.

c2

Która firmę wybrać?

Jak nabrać orientacji w tym wszystkim, skąd wiedzieć, która firma będzie warta szczególnej uwagi, którą zaś omijać z daleka? Na pewno zadanie nie wlicza się do prostych, co wcale nie musi znaczyć, że można dać sobie spokój z tematem i wybrać ot tak, dowolną firmę. Należałoby zachować pamięć głównie o szczegółowej analizie oferty, przeczytaniu umowy- to bardzo ważne, bo niesprawdzenie tego będzie nas potem słono kosztować.

Dobrze będzie także poddać konsultacji swój wybór z kimś, kto współpracował już wcześniej z wybranym parabankiem. Jeśli mamy kłopot ze znalezieniem takiej osoby, zawsze można się na kogoś natknąć na forach internetowych, które dotyczą finansowych produktów. Będziemy tam w stanie trafić na wielu ludzi, którzy są znającymi temat kredytobiorcami i bezproblemowo będą mogli poopowiadać o swych dotychczasowych doświadczeniach.
Ostatnia rzecz, o której zdecydowanie warto pamiętać patrząc na wybieranie firmy pożyczkowej jest stawianie na znane marki. O nich znajdziemy sporo przydatnych informacji, więc ryzyko nieudanej współpracy ma tu poziom minimalny.

Znani i uznani pożyczkodawcy

No właśnie, jacy dokładnie? Mamy możliwość poszukać ich przykładowo w zasobach internetowych. Istnieje cała masa stron, poświęconych popularnym parabankom. Doskonały przykład takiej strony, to: pozabankoweprzezinternet.pl, portal, na którym oprócz opisów popularnych firm odszukamy drobiazgowy ranking, dzięki któremu w łatwy sposób dobierzemy najlepsza opcję.

Ale znaleźć wartą uwagi firmę możemy bez wspierania się siecią internetową. Wystarczy nieco się zastanowić, sięgnąć pamięcią do spotów telewizyjnych czy radiowych, a wówczas bez wątpienia będziemy w stanie wymienić choć kilka firm: wonga, provident, visus… trochę tego mamy, prawda?

Wśród najbardziej popularnych firm w tej branży proponujących najkorzystniejsze pożyczki, warto będzie wyróżnić dwie marki: VISSET.pl oraz Mini Credit. W każdym z tych przypadków, za pożyczkę w kwocie 200 złotych zapłacimy koszta rzędu 40 zł. Jeszcze lepiej wypada VIVUS.pl, tu w sumie oddajemy tylko 235zł. Dla porównania, jeśli postawimy na propozycję ofertową firmy „Eurocent” i pożyczymy 220zł, to po 28 dniach do zwrotu będziemy mieli aż 328 złotych, a więc znacznie, znacznie więcej.

Zakończenie

Przykłady powyżej wskazują, jak ważne jest dokładne analizowanie ofert pożyczkowych. Warto zatem wykorzystywać dostępność fachowych stron, choćby takich jak przedstawiony parę zdań wcześniej „chwilówkarz”, dzięki temu łatwo wymigamy się od różnych trudności i nieporozumień. Należałoby w sumie pamiętać i o tym, żeby decydować się na współpracę z większymi firmami, bo jak pokazuje powyższa symulacja, finansowa różnica jest olbrzymia.