Szansa dla zadłużonych

Coraz więcej osób w naszym kraju boryka się z poważnymi problemami finansowymi. Ich kłopoty zaczynają się często od jakiegoś zdarzenia losowego lub utraty źródła dochodu, po czym następuje zapożyczenie się w wybranej instytucji finansowej, potem w kolejnej i jeszcze w innych. Długi narastają, a jeśli sytuacja zawodowa czy rodzinna dłużnika nie poprawi się, powoli robi się faktycznie nieciekawie.

Sytuacja bez wyjścia
Nie można zadłużać się w nieskończoność. Ludzie popadają w problemy, gdyż jedną pożyczkę spłacają kolejną, ale gdy nie jest to wspierane dochodami osiąganymi na przykład z tytułu zatrudnienia, pieniądze szybko się kończą. Rozwiązaniem jest zawsze znalezienie jakiejkolwiek pracy, pozwalającej na „odbicie się” i dopiero wtedy zaciągnięcie jeszcze jednego zobowiązania, którym będzie można coś spłacić i powoli zacząć wychodzić na prostą.

oszczednosciRozwiązanie dostępne bez wychodzenia z domu
Gdy sytuacja powoli się normuje (istnieje comiesięczny, regularny dochód), można myśleć o spłacaniu zaciągniętych pożyczek i innych długów. W internecie znajdziemy pożyczki pozabankowe dla zadłużonych, których listę i krótkie opisy można zobaczyć pod adresem http://guldeny.pl/ranking-pozyczek-pozabankowych-dla-zadluzonych-jestes-zadluzony-i-szukasz-pozyczki. Pożyczki takie można uzyskać nawet mając poważne długi i komornika, ponieważ ich udzielaniem zajmują się instytucje niesprawdzające wielu baz gromadzących informacje o zadłużeniach. Ich pracownicy wiedzą, że części osób trzeba pomóc, gdyż same sobie nie poradzą.

Uczciwość popłaca
Bardzo często kłopoty finansowe doprowadzają dłużników do tego, że próbują uzyskać jakąkolwiek pożyczkę, ale w ogóle nie zakładają jej spłaty. Tymczasem osoba taka staje się szybko skreślona dla dowolnej instytucji, która mogłaby udzielić pomocy. Żeby wyjść na prostą, należy podejść do sprawy poważnie. Można to zrobić w kilku krokach:
Pozyskać stały dochód – taki, aby pozwalał na godne przeżycie od jednej do następnej wypłaty
Wyliczyć, ile % tego dochodu można przeznaczyć na spłatę zobowiązań
Sprawdzić, jakie mamy możliwości – zapytać, która instytucja finansowa może nam pomóc, w jakiej wysokości i na jakich zasadach
– Starać się o wzięcie pożyczki gotówkowej (najlepiej na raty), lub konsolidacyjnej, która umożliwi uzyskanie jednej raty dla wszystkich zobowiązań
Pilnować, żeby spłacać regularnie deklarowaną kwotę
Nie wydawać pieniędzy na zbytki do czasu osiągnięcia stabilności finansowej.

Specyfika pożyczek dla zadłużonych
Praktycznie wszystkie instytucje finansowe udzielające pożyczek próbują dowiedzieć się czegoś o swoich klientach. Jedne sprawdzają bazy, drugie wymagają na przykład dostarczenia zaświadczeń. Figurując w bazach dłużników, dla banków jesteśmy skreśleni, ale mogą nam pomóc inne instytucje lub prywatni inwestorzy. Pożyczki takie zwykle są droższe, ale w takich sytuacjach stanowią jedyne wyjście z dołka, w jaki popadł dłużnik. Czasami wymagane jest zabezpieczenie, na przykład weksel na określoną sumę lub hipoteka (nieruchomość).