Zobowiązanie dla dłuzników? To wykonalne!

babcia liczy gotówkęSporo ludzi obawia się, że jeśli już posiadają na własnym rachunku jakieś wierzytelności pożyczkowe, to nie powiedzie im się otrzymanie wierzytelności czy kredytu. W sytuacji krótkotrwałego kryzysu własnych finansów wypatrują więc możliwości, takowych jak pożyczanie od rodziny czy pożyczki prywatne.

Ale bez nerwów, szybki kredyt dla zadłużonych proponuje w zasadzie bardzo wiele przetestowanych i uznanych jednostek pożyczkowych. Nawet z zadłużeniem posiadasz opcję na pozyskanie pieniędzy.

Żądania jednostek pożyczkowych

Zdobycie wierzytelności w banku wiąże się z załatwianiem pokaźnych formalności. Nawet uzyskanie nieznaczącej kwoty zobowiązania znaczy przynoszenie zaświadczeń od chlebodawcy, poświadczeń zysków, umowy o pracę na czas nieoznaczony. Zajmuje to ogrom czasu, do tego otrzymanie kredytu – szczególnie przez osoby zadłużone – jest raczej niepewne.
Firmy finansowe posiadają natomiast w dużym stopniu mniejsze wymagania od prawdopodobnych pozyczających. Przede wszystkim nie wymagają żadnych zaświadczeń, pism ani ukazywania umowy o pracę. Skutkiem tego jest to wyśmienite rozwiązanie nie tylko dla dłuzników, ale dodatkowo dla ludzi zatrudnionych na podstawie umowy o dzieło. Oprócz tego, chociaż dosadna większość z nich sprawdza preszłość kredytową w BIK i KRD (Biuro Informacji Kredytowej i Krajowy Rejestr Dłużników), ich oczekiwania i w tej materii są wysoce mniejsze niż agencji bankowych.
nakaz zapłaty

Co to takiego BIK?

BIK, alias Biuro Informacji Kredytowej to instytucja, która przechowuje dane o dowolnych zadłużeniach dowolnej osoby. Są to zarówno obciążenia kart kredytowych, zakupy na raty w marketach AGD/RTV, jak i duże obciążenia pożyczkowe, jak hipoteka. BIK ma jednak także informacje o tym, czy zobowiązanie było regularnie spłacane. Jeżeli tak, przeszłość kredytowa jest odpowiednia i osoba, która nie posiada spóźnień posiada większe szanse na pozyskanie wierzytelności.
to od razu widoczne, że przeglądanie historii w BIK to nie jest synonimiczne z odmową udostępnienia wierzytelności, czego nierzadko boją się osoby zadłużone. Coraz częściej można odnaleźć ogłoszenia, że firmy finansowe dostarczają pożyczki tymczasowe „bez weryfikowania w BIK” i osoby zadłużone kierują się właśnie do nich, starając się dostać zadłużenie. Nie jest to jednak wymagane, ani bezpośrednio mówiąc, korzystne rozwiązanie, z bardzo łatwej racji – te instytucje nie są przekonane, czy ich klienci będą zwracać zobowiązanie, jesli nie posiadają wiedzy odnośnie ich historii kredytowej. Przez to chronią się inaczej przed stratą – ustalają bardzo duże odsetki i horrendalne opłaty za dowolne opóźnienie spłaty.
bilon
Historia BIK może być także nadzwyczaj korzystna dla ciebie. Organizacja pożyczkowa, sprawdzając ją zdoła dojść do morału, że nie będziesz w stanie zwrócić wierzytelności. Ale to nie znaczy, że nie otrzymasz wierzytelności – mogą wystąpić z propozycją niższej kwoty albo rozłożą wierzytelność na większą ilość mniejszych rat.