Gdzie po kredyt dla osób zarabiających w obcej walucie

Od 1 lipca 2014 roku, czekają nas kolejne zmiany związane z udzielaniem kredytów hipotecznych. Albowiem od tego dnia, zaczną obowiązywać kolejne wytyczne Komisji Nadzoru Finansowego, które są zawarte w Rekomendacji S. Przez to, banki będą mogły udzielać kredytów hipotecznych tylko w takiej walucie, w jakiej zarabiają kredytobiorcy. Z całą pewnością bardzo ograniczy to pole manewru dla osób, które pracują poza Polską lub pracują w Polsce, ale otrzymują wynagrodzenie w walucie obcej.

Gdzie po kredyt dla osób zarabiających w obcej walucie

Obecnie, już tylko kilka banków ma w swej ofercie kredyty w obcych walutach. Najczęściej jest to kredyt w euro (mBank, PEKAO, BOŚ Bank, Bank Zachodni WBK, Raiffeisen Polbank, Getin Bank, Alior Bank, Deutsche Bank), ponadto spotykamy jeszcze kredyty w dolarach ( mBank, PEKAO, Raiffeisen Polban, BOŚ Bank), a mBank oferuje dodatkowo kredyty w brytyjskich funtach. Dla wszystkich tych osób, które nie otrzymują pensji w złotówkach, na pewno będzie to spore utrudnienie. Tym bardziej, że marże przy kredytach walutowych są o wiele wyższe, niż przy tych udzielanych w złotówkach.

Osoby, te, nie będą też mogły skorzystać z programu Mieszkanie dla Młodych, gdyż kredyt taki może być tylko udzielany w złotówkach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *